A Ridikül Magazin megrendeléséhez kattintson erre a sávra!

Ridikül Magazin logo

Viharos szenvedélyek és tragikus szerelmek

Léteznek olyan szerelmek, amelyek azért születnek meg, hogy izzásukban ne a beteljesedést hozzák el, hanem a drámát. A mindent elsöprő szenvedély, a sem veled, sem nélküled állapota, a múzsává válás sokáig kísért. Még a halál után is.

Fotó: Fortepan/ Szalay Zoltán

Rodin, Rose és Camille

Auguste Rodin francia szobrászművész 1864-ben ismerkedett meg Rose Beuret varrónővel, aki életre szóló társa és modellje lett, bár házasságot csak 53 év együttélés után kötöttek.

Rose hűségesen kitartott a gyakran félrelépő szobrász mellett, többek között végigasszisztálta Rodin másik nagy szerelmét is. Camille Claudel Rodin fiatal tanítványa és múzsája volt. Viharos szerelmükkel egymást inspirálták: Rodin rengeteg portrét készített Camille-ról, őt formázta meg például

A csókban, az Örök tavaszban. Camille művészi fejlődésének pedig fontos állomása volt a Rodin-mellszobor. A szerelmi háromszög szomorú véget ért: a szobrász szakított múzsájával, feleségül vette Rose-t, aki nem sokkal később meghalt.

Camille egyre rosszabb mentális állapotba került, azzal vádolta Rodint, hogy ellopta az ötleteit és meg akarja ölni. Műtermébe zárkózva, magányosan élt, egy elmegyógyintézetben halt meg.

Szécsi Pál és Domján Edit

Talán egyetlen ismert magyar szerelmespár története sem foglalkoztatta annyira a rajongókat, mint a gyönyörű és tehetséges színésznő, Domján Edit és a nála 12 évvel fiatalabb, ugyancsak elképesztő tehetségű Szécsi Pál táncdalénekes kapcsolata.

Fotó: Hungaroton

Lángoló szerelmük kettejük halálával ért véget. 1972 januárjában ismerkedtek meg egymással a Magyar Rádióban. Kapcsolatuk több volt mint szerelem, de alig tartott tíz hónapig.

Szakításuk után egy hónappal – egy nappal 40. születésnapja után – a fantasztikus színésznő öngyilkos lett. Szécsi Pál pedig másfél évvel később követte őt. Búcsúlevelében azt tudatta a világgal, hogy szerelme halála után nem tud tovább énekelni.

Bonnie és Clyde

A világ egyik leghíresebbb, egyben leghírhedtebb bankrabló párosának szerelme 1934-ben tragikus véget ért. A 19 éves Bonnie Elizabeth Parker és a 21 éves Clyde Barrow Dallasban ismerkedtek meg, a lány felszolgálóként dolgozott.

Clyde nevéhez ekkor már néhány kisebb „ügy” fűződött. Bonnie-val éppen börtönbe vonulása előtt esett szerelembe, aki hűségesen kivárta szabadulását. A polgári létforma azonban később sem lett Clyde életstílusa: bankrablások, emberrablások és gyilkosságok követték egymást. Ezekben pedig már partnere lett Bonnie.

Szenvedélyes szerelmük legendássá vált; életük utolsó pillanatait is együtt élték meg: autóval utaztak, hogy meglátogassák Bonnie szüleit. A rendőrök azonban már várták őket, Clyde vezetett, Bonnie éppen szendvicset eszegetett mellette.

Mit sem sejtve megálltak, ekkor a rendőrök tüzet nyitottak, és szó szerint szitává lőtték a kocsit. Menekülésre esélyük sem volt. S bár a pár megismerkedése után elválaszthatatlan volt, halálukban mégsem lehettek együtt: külön temették el őket két dallasi temetőben, a lehető legmesszebbre egymástól.

Fotó: Wikipédia

Ruttkai és Latinovits

Ruttkai Éva, az ünnepelt magyar színésznő harminchárom éves volt, amikor megismerte a nála négy évvel fiatalabb, nagy tehetségű vidéki színészt, Latinovits Zoltánt.

Miskolcon kapta partneréül Latinovitsot, s a pillanat, amikor először nézett a férfi szemébe, örökre megpecsételte mindkettejük életét, sorsát. Ruttkai akkor férjes asszony volt, Gábor Miklós felesége, kislányuk is kicsi volt még.

Rengeteg áldozat, lemondás és könnyek árnyékolták be kapcsolatukat, az elsöprő szerelmet, ami tizenhat évig, Latinovits tragikus haláláig tartott. „Téptük egymást, de mi értettük egymást a legjobban” – írta visszaemlékezésében Ruttkai.

Latinovits egy levelében pedig így fogalmazott: „Az élet szép, Neked hiába magyarázom, Tőled tudom. Strandon ülök egy elhagyott asztalnál, ugyanaz a nap süt rám, mint rád Szegeden, és az égető csókú és tűzforró szerelmű tűhegyes napsugarakban én ölellek, én csókollak, én akarlak égetni. A nappal üzeni a föld, hogy kívánja: ráborulj. Rám borítsd lányos lágyságod és férfiszenvedélyed.” 

Szenvedélyes szerelmük szakításukkal sem ért véget, de a színész mély depressziója 1975-ben végül öngyilkossághoz vezetett. 

Lady Diana, Károly herceg és Kamilla hercegnő

Fotó: Shutterstock.com

A nép hercegnőjeként ünnepelt, tragikus sorsú Diana hercegnő és Károly herceg kapcsolata, házassága és talán szerelme is a világ számára ma már közismert történet. Dianát 19 évesen mutatták be a walesi hercegnek, Károlynak, aki akkor 32 éves volt.

Károly ekkor már csak baráti viszonyt ápolt élete nagy szerelmével, Kamillával, aki szakításuk után igyekezett gyorsan férjhez menni. Károly és Diana házasságkötése médiatörténeti esemény volt: hétszázötvenmillióan lehettek tanúi a királyi ház fényes napjának.

És legalább ennyien nem sejthették a történetben rejlő tragédiát: az évszázad házassága a két fiú születése ellenére is zátonyra futott, Diana egyre komolyabb lelki kínokkal küzdött, miközben Károly újra felvette a kapcsolatot egykori szerelmével, Kamillával.

A válás után a walesi hercegnő újabb kapcsolatot kötött Dodi Al-Fayeddel. 1997. augusztus 31-én vesztették életüket Párizsban, egy autóbalesetben. Károly herceg pedig annyi év várakozás után, 2005-ben végül feleségül veszi Kamillát, aki a cornwalli hercegné címet kapja meg.

Címkék: ruttkai Éva, lady diana, károly herceg, camilla parker bowles, latinovits zoltán, domján edit, szécsi pál, gábor miklós, rodin, legendás szerelmek, camille claudel, bonnie és clyde

Még nincs hozzászólás

Szóljon hozzá!


Az ide beírt név jelenik majd meg a hozzászólásánál!

Az ide beírt emailcím nem fog megjelenni a hozzászólásban, kizárólag az esetleges válaszhoz tároljuk!

Figyelem! Az ide beírt szöveg minden látogatónk számára látható lesz!

A ridikulmagazin.hu site adminisztrációs és moderálási alapelveibol eredoen elofordulhat késés a beküldés és a megjelenés között!